19-11-2017 14:02:59 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Vestfalster 15 m luftstævne

 

 

Holdkonkurrence: Hold 15 m luft junior

1Nykøbing F. Skytteforening junior
114020Mette OttosenKlasse: J1200/06
122163Maria AndersenKlasse: J2199/07
109282Simone Lindhardt CarlsenKlasse: J1198/03
107315Denni DuranovicKlasse: J2197/04
Total794/20

2Ravnsborg Skytteforening junior
110239Xenia Munch Kjær RasmussenKlasse: J2196/05
120122Melika AndersenKlasse: J2196/03
124027Mads H. LarsenKlasse: J2196/02
118509Karina NielsenKlasse: J2192/02
Total780/12

 

 

Holdkonkurrence: Hold 15 m luft senior

1Nykøbing F. Skytteforening senior
54808Lisbeth PilKlasse: SE2198/04
54902Hans PilKlasse: SE1196/03
53054Per AndersenKlasse: SE2195/05
54678Tage JensenKlasse: SE1194/05
Total783/17

2Væggerløse Skytteforening senior
54113Poul Erik HansenKlasse: SE1195/07
54172Preben GrubbeKlasse: SE2194/03
54116Ole EbbeKlasse: SE1193/02
54168Allan BruunKlasse: SE2192/04
Total774/16

 

 

Holdkonkurrence: Hold 15 m luft åben

1Nykøbing F. Skytteforening åben
54774Max PilKlasse: VÅ1200/09
53699Ninette SørensenKlasse: VÅ1199/06
116986Anja M. JohansenKlasse: VÅ1197/04
53119Jens Peter HansenKlasse: VÅ1196/04
Total792/23

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1119953Mathilde Gejl23-022 Vestfalster Skytteforening200/10    200/08    400/18
2108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening199/05    199/10    398/15
3128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/04    200/03    397/07
4124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/08    195/03    395/11

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/01    193/01    384/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1129924Catrine H. Hansen23-044 Faxe Skytteforening198/04    199/03    397/07
2130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening199/03    198/06    397/09
3128767Sophia Krogh23-044 Faxe Skytteforening196/02    200/06    396/08
4130342Marius Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05    193/00    387/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening200/08    200/09    400/17
2114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/06    197/03    397/09
3109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/03    197/06    395/09

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening196/07    200/09    396/16
2107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/04    199/05    396/09
3120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/03    199/04    395/07
4110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/05    199/02    395/07
5122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07    196/05    395/12
6124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/02    198/05    394/07
7118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/02    198/02    390/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening183/00    189/02    372/02
286426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening182/02    187/01    369/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
199457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening198/06    195/04    393/10

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
153137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening186/01    185/01    371/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/03    179/00    363/03
254556Jens West23-022 Vestfalster Skytteforening171/00    183/02    354/02
369591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening166/00    180/00    346/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening199/07    200/09    399/16
253420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening199/07    198/04    397/11
399427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening197/06    198/03    395/09
454312Bjarne Larsen23-012 Tingsted Skytteforening195/05    198/07    393/12
553201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening195/03    198/08    393/11
654902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/03    196/04    392/07
754298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening193/03    196/04    389/07
854113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening195/07    193/03    388/10
954678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05    193/07    387/12
1054116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening193/02    193/04    386/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
154808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/04    197/03    395/07
254142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening196/02    196/04    392/06
354172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening194/03    197/02    391/05
453054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/05    196/06    391/11
554547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening192/00    196/06    388/06
654168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening192/04    195/05    387/09
753229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening193/04    189/01    382/05
856316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening188/02    193/00    381/02
955090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening189/03    189/02    378/05
1054928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening186/00    190/03    376/03
1154631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening188/01    181/00    369/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
153699Ninette Sørensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/06    200/10    399/16
254774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/09    199/07    399/16
394835Helle Hagemann23-022 Vestfalster Skytteforening198/05    200/08    398/13
453119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/04    199/05    395/09
5116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/04    198/09    395/13

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1115109Søren Kastrup23-022 Vestfalster Skytteforening194/02    193/02    387/04
299459Claus Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening196/02    188/03    384/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1119953Mathilde Gejl23-022 Vestfalster Skytteforening200/10
2124333Clara Dahl23-040 Kongsted Skytteforening200/08
3108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening199/05
4128447Frederik Emil H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1111037Palina Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1130094Anders B. Hansen23-040 Kongsted Skytteforening199/03
2129924Catrine H. Hansen23-044 Faxe Skytteforening198/04
3128767Sophia Krogh23-044 Faxe Skytteforening196/02
4130342Marius Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
1108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening200/08
2114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/06
3109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1122163Maria Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/07
2107315Denni Duranovic23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/04
3119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening196/07
4110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/05
5120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/03
6124027Mads H. Larsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/02
7118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening192/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening183/00
286426Frederikke Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening182/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
199457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening198/06

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
153137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening186/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
154883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/03
254556Jens West23-022 Vestfalster Skytteforening171/00
369591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening166/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
153420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening199/07
187542Claus Frederiksen23-032 Damsholte Skytteforening199/07
399427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening197/06
454902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/03
554113Poul Erik Hansen23-005 Væggerløse Skytteforening195/07
654312Bjarne Larsen23-012 Tingsted Skytteforening195/05
753201Sv. Erik Frederiksen23-004 Maribo Skytteforening195/03
854678Tage Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05
954298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening193/03
1054116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening193/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
154808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/04
254142Karen Lolle23-005 Væggerløse Skytteforening196/02
353054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/05
454172Preben Grubbe23-005 Væggerløse Skytteforening194/03
553229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening193/04
654168Allan Bruun23-005 Væggerløse Skytteforening192/04
754547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening192/00
855090Børge Pehrson23-032 Damsholte Skytteforening189/03
956316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening188/02
1054631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening188/01
1154928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening186/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/09
253699Ninette Sørensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/06
394835Helle Hagemann23-022 Vestfalster Skytteforening198/05
4116986Anja M. Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/04
553119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
199459Claus Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening196/02
2115109Søren Kastrup23-022 Vestfalster Skytteforening194/02